EMAX DİŞ KAPLAMA

Üretiminde yüksek kalitede monolitik lityum disilat blok kullanılan emax kaplama CAD-CAM frez sistemiyle yapılıyor ve kişiye özel olarak laboratuvar ortamında hazırlanıyor. Bu nedenle üretimin her hasta için ayrı olarak yapıldığını belirtelim. Öncesinde ise hastanın diş ölçülerinin alınması gerekir. Diş ölçüsü klasik kalıp yardımıyla ya da dijital yolla alınabiliyor. Seçtiğiniz kliniğe bağlı olarak ölçü alınması yöntemi değişebilir ancak bu işlemin acı vermediğini bilmenizde fayda var.

Ölçülere göre özel olarak hazırlanan kaplamalar dişe mükemmel bir şekilde uygulanır. Metal içermiyor olması nedeniyle dişlerde ağırlık hissi yaratmaz. Aynı zamanda dişe tam oturmaması ya da boşluk kalması gibi sıkıntıların yaşanmadığını da eklemeliyiz. Hasta açısından zorlayıcı bir boyutu yoktur. Kaplamaların hazırlanması için çok uzun süre beklenmesi de gerekmez.

Emax Kaplama Hangi Durumlarda Uygulanır?

Sararmış Dişler

Dişlerde sararma pek çok nedene bağlı olarak ortaya çıkabilir. Kimi zaman diş beyazlatma yöntemi ile başarı sağlanamaz ve bu gibi durumlarda diş kaplama seçenekleri değerlendirilir. Genetik unsurlara bağlı olarak da sarı diş görünümü olabileceğini unutmamak gerekir. Bu diş kaplamalar kırılma ve bükülmeye karşı dirençlidir. Daha beyaz ve daha güzel görünen dişler için güvenle tercih edilebilir.
Eğri Dişler

Çok fazla olmaması kaydıyla dişlerde hafif eğrilikler bulunması durumunda da e-max kaplamanın uygulanmasında bir sakınca bulunmaz. Genellikle ön dişlerde hafif eğrilik olması durumunda dişin yapısını restore etmek için devreye bu diş kaplamalar girebiliyor. Gülüş tasarımı uygulamalarında da gayet başarılı bir sonuç sunuyor.
Kanal Tedavili Dişler

 Dişe daha önce kanal tedavisinin uygulanmış olması ya da sadece çürük tedavisi ve dolgu yapılması durumunda da e-max kaplamaların uygulanması mümkündür. Kanal tedavisinin yapılması durumunda diş biraz daha kırılgan bir yapıya sahip olabilir. Ancak sağlam yapısı ile bu diş kaplamalar zayıf olan dişlerin onarımında güvenle kullanılabiliyor.
Kırık Dişler

Bazen dişte geniş bir çürük olması ya da travmalar dişin kırılması ile sonuçlanıyor. Dişinde kırık olanlar da diş kaplama yönteminden faydalanabilir. Kırık ile birlikte dişinde çatlak olanların da faydalanabileceği bir diş kaplama yöntemi olduğunu ekleyelim.

Hızlı iletişim
  • 0212 882 69 82
  • 0534 795 46 51
  • asdent@asdentklinik.com
İletişim Formu
Hızlı iletişim